DERMOKİL'İN SIRRI

Kil Nedir?
Yeryüzünün birçok zenginliğini içinde barındıran kil, tarih boyunca insanoğluna sağlık ve güzellik kazandırmış bir bileşim türüdür. Demir, alüminyum, magnezyum, kalsiyum ve silisyum gibi birçok doğal mineral içeren kil; temizlik ve cilt bakımı konularında bizlere doğal çözümler sunar.

Kil kitabımız "Güzelliğin Kadim Sırrı"nı yüklemek için tıklayın.

Kilin Faydaları
Stresli şehir hayatı, hava kirliliği, yanlış beslenme gibi faktörler cildimizin doğal görünümünün bozulmasına ve vücutta toksin birikmesine neden olur. Vücudu arındırma özelliğine sahip olan kil, cildin alt katmanlarındaki toksin maddeleri yüzeye çıkararak emer ve vücuttan uzaklaştırır. İçeriğindeki zengin minerallerin yardımıyla saça ve saç derisine doğal terapi uygulayan kil ayrıca; sivilce, ağrı, açık yara gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Dermokil
Doğal mineraller, vitamin kompleksleri ve kille zenginleştirilen Dermokil ürünleri, temiz ve parlak bir cilde kavuşmanızı sağlayan doğal güzellik formülüdür. Cilt, saç ve saç derisi üzerinde canlandırıcı, arındırıcı ve onarıcı etkiye sahiptir. Cildi ölü deriden arındırır, kiri, yağı ve siyah noktaları derinlemesine temizler, cilde mineral desteği sağlayarak doğal bakım uygular.

DERMOKİL'İN 4 GÜZELLİK ETKİSİ

Temizleme

Zengin içeriğiyle cildi ölü hücrelerden arındırır.

Düzenleme
Cildin üst tabakasını nazikçe soyar, çatlak ve çizik görünümü azaltır.

Nemlendirme
Cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırır, antioksidan içeriğe sahip ürünleriyle cildi besler, elastikiyetini artırır.

Koruma
Günün yoğun temposuna karşı cildi korur, cildin yıpranmasını ve gözeneklerin kapanmasını engeller.

Kil'in Yapısı
Kil; kayaçların ve maden kütlelerinin yavaş aşınmasıyla oluşan, su ihtiva eden aliminyum silikatlardır. Kil mineralleri tetrahedron (düzgün dört yüzlü) ve oktahedron olarak isimlendirilen kafes şeklinde kristal bir yapıda yaratılmıştır. Tetrahedronlarda, silisyum ve oksijenlerden oluşan atom grupları mükemmel bir şekil ve belli bir düzende bir araya getirilmiştir. Bu minerallerin tetrahedron tabakaları, 4 oksijen atomunun her biri bir köşeyi oluşturacak şekilde dört yüzlü geometrik bir yapıdadır ve tetrahedral oksijenlerinin diğer tetrahedral birimler tarafından paylaşılmasından ile silikat yapıları oluşur.

Kil'in yapısı hakkında daha fazla bilgi almak için e-kitap'ımızı yükleyiniz.
Dermokil'in ürün yapıları hakkında daha fazla bilgi almak için
e-kitap'ımızı yükleyiniz.