• Haberler
  • Eczane Vitrin Uygulamaları
  • Medya
  • Ürün bilgi ve katalog
  • Eczane Satış Noktalarımız
  • Anket
  • Öneri - Şikayet
       
Dermokil
ANA SAYFA
Dermokil Hakkında
KURUMSAL
Yeni Dermokiller
YENİ ÜRÜNLER
Dermokil Avantajlar
KAMPANYALAR
Dermokil Ürünler
ÜRÜNLER
Dermokil Mucizesi
DERMOKIL'IN SIRRI
Ürünler ve Hizmetler
KULLANICI GÖRÜŞLERİ
Bize Ulaşın
İLETİŞİM
TR  
CİLT - YÜZ BAKIM ÜRÜNLERİ
TONİK
NORMAL CİLTLER  |  YAĞLI CİLTLER

 

 

ÜRÜN BİLGİSİ


Dermokil Xtreme ürünlerinin hammadde miktarları ve ürün içerikleri daha yoğun olarak hazırlanmıştır. 

DERMOKİL TONİK İÇERİK VE ETKİLERİ
Ürün çeşitleri nelerdir?

Normal ve Yağlı ciltler için ayrı ayrı formüle edilmiş 2 çeşit toniğimiz bulunmaktadır. Günlük kullanım için uygundur. Toniklerimiz etkilerini özel aktif içeriklerinden alır. Aktif içeriklerle ilgili bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

NORMAL CİLT; Görünümü şeffaf, gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsiz bir cilttir. Hafif bir bakımla doğal güzelliğini korur. Kullanılacak ürünler; Süt tipi temizleyici, normal cilt tiplerine uygun tonik ve nemlendirici. Haftalık temizlik ve bakım olarak yine normal cilt tipinde maske önerilir.

Tonik nedir, ne işe yarar?
Sağlıklı bir cilt için temizlik önce gelir, tonik cilt temizliğinin son aşamasıdır. Cilt için sadece su ve sabun ile temizlik yeterli değildir. Gözeneklerde kalan fazla yağ, kir, makyaj kalıntıları ve ölü hücrelerin silinerek etkili bir şekilde temizlenmesi gerekir. Dermokil tonik günlük cilt temizliğini sağlarken aynı zamanda cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. İçeriğindeki aktif maddeler sayesinde temizliğin yanında cildi nemlendirme ve besleyici özelliği bulunmaktadır.

Tonik nasıl kullanılmalıdır?
Cilt tipine uygun tonik seçilmelidir. Yüz ve boyun bölgesi tonik ile ıslatılmış bir pamuk yardımıyla hafifçe, fazla bastırmadan silinir. Sildikten sonra tonik yüzde kalabilir ya da durulanabilir. Cilt bakımını tamamlamak için cilt tipine uygun nemlendirici tatbik edilir. Yağlı ve akneli ciltler için önerdiğimiz tonik çeşidinde gözeneklerde biriken fazla yağı temizlemek için hafif oranda alkol kullanılmıştır. Bu tip ciltlerde alkol bu amaçla yararlıdır.

Toniğin muhteviyatları ve etkileri nelerdir?
Aktif içerikler;

Gliserin; Çok iyi bir nemlendiricidir. Farma özellikli gliserin kullanılmaktadır. Cildi besleme ve yumuşatma, çatlak ve kurulukları giderme özelliğindedir.
Allantoin;  İyileştirici, yatıştırıcı ve ciltte koruyucu özelliği vardır. Cilt tahrişlerinin iyileşmesine yardımcı olur.
Calendula Özü; Küçük cilt yaralarını iyileştirici ve yatıştırıcı özelliği vardır. Antienflamatuar (iltihap önleyici)özelliği vardır. Kuru ciltler için, çatlak ve kurumaları karşı etkilidir.
Witch Hazel Özü; Yağlı ve karma ciltlerde doğal temizleyici ve toner görevindedir. Akne oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
Papatya Özü;  Sakinleştirici, gençleştirici ve yatıştırıcı özelliktedir. Cilt yumuşatma ve temizleme özelliği vardır.
B5 Vitamini; İyileştirme özelliğindedir, cilt tahrişlerine karşı koruyucu bariyer görevi yapar. Cildin yenilenmesine katkı sağlar.
Denat. Alcohol; Etil alkol; Cildi fazla yağdan arındırır, mikrop kırıcı, iltihap önleyici ve yatıştırıcıdır.
Menthol; Cildi ferahlatır, tahrişleri önlemeye yardımcı olur.

Yukarıdaki özel aktif içerikler dışında formülündeki diğer tamamlayıcı, cilt tipine ve yapısına uygun nemlendirici, geri yağlandırıcı ve temizleyici ajanların cilt üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.
Ürünümüz bay ve bayan kullanımı için uygundur.

    
 
      CİLT - YÜZ BAKIM ÜRÜNLERİ GERİ DÖN